facebook_img Alpha GPC

+

ALPHA GPC

-

1

+

25.90 €

Recenzie

(recenzie: 0)

Pri nákupe nad 70 € doprava zadarmo

Odoslanie do 48 hodín

Vrátenie tovaru do 14 dní

Tovar skladom

Alpha GPC je cholinergná zlúčenina, ktorá sa užíva kvôli svojej schopnosti podporovať kognitívne funkcie a športovú výkonnosť. Je najúčinnejším známym zdrojom cholínu (medzi bežne dostupné zdroje cholínu patria ryby, vajcia a mäso) pričom tiež zvyšuje hladinu acetylcholínu v mozgu.

Viac informácií

Zameranie: Využitie nachádza u osôb so zhoršenými kognitívnymi schopnosťami (zabúdanie a pod.), športovcov a u jednotlivcov, ktorí potrebujú zvýšiť hladinu cholínu (napr. v kombinácií s inými nootropikami). 

Dávkovanie: Štandardné dávkovanie je 1 až 2 kapsule Alpha GPC. Bežná dávka, s ktorou sa odporúča začať je 1 kapsula 1x denne. Vyššie dávky (podaná 45 minút pred výkonom) preukázateľne zvyšujú produkciu rastového hormónu a sú teda vhodná najmä pre atlétov. Odporúča sa užívať s jedlom obsahujúcim mastné kyseliny z dôvodu lepšej absorpcie (nie je to ale nevyhnutné). K nástupu účinkov dochádza po 45 až 60 minútach, účinky vrcholia po 1 až 3 hodinách a celkové trvanie účinkov je 4 až 8 hodín. 

Kombinácia: Alpha GPC a Noopept – Obľúbená kombinácia týchto látok prináša zlepšenie v oblasti kognitívneho výkonu, sústredenia, schopnosti učiť sa a pamäte. 

Funkcionalita: Podľa štúdií je Alpha GPC schopné zvýšiť koncentráciu GABA, dopamínu a serotonínu v mozgu (neurotransmitery zohrávajúce úlohu pri prenose nervových signálov, motorických funkciách mozgu, spracovávaní informácií alebo motivácií). Taktiež zvyšuje hladinu cholínu a acetylcholínu. Acetylcholín má nezastupiteľné miesto v činnosti nervového systému a svalov a cholín zlepšuje pamäťové funkcie, podporuje schopnosť sústredenia a koncentrácie, prispieva k lepšiemu spánku, obmedzuje podráždenosť, náladovosť a zlepšuje odolnosť voči stresu. 

Balenie: 60 kapsúl (1 kapsula = 150 mg); pri dodržaní odporúčaného dávkovania balenie vydrží približne 30 až 60 dní. 


Bezpečnosť: Mentalboost Alpha GPC je získavaný z prírodného zdroja (nie synteticky) a je vo všeobecnosti považovaný za bezpečný. Podľa 26-týždňového výskumu je dávka Alpha GPC, pri ktorej sa neobjavili žiadne nepriaznivé účinky (No Observed Adverse Effect Level (NOAEL)) až 150 mg/kg telesnej hmotnosti. Okrem samotnej zlúčeniny Alpha GPC, produkt obsahuje štyri ďalšie zložky - Rastlinnú celulózu, z ktorej je vyrobená samotná kapsula, Hydrogenfosforečnan vápenatý (stabilizátor bežne používaný napr. v cereáliach), Mikrokryštalickú celulózu (výplň kapsule) a Oxid kremičitý (protihrudkujúca látka). Všetky naše produkty prechádzajú vnútropodnikovým testovaním zameraným na overenie čistoty produktu, obsah nežiaducich látok, ťažkých kovov a pod.


Informácie pre alergikov: Všetky naše produkty sú vegánske, bez obsahu lepku a laktózy.

Upozornenie: Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Viac o Alpha GPC sa dočítate v našom článku.