facebook_img Caffeine + NALT

+

CAFFEINE + NALT

-

1

+

29.90 €

24.90 €

Recenzie

(recenzie: 0)

Pri nákupe nad 70 € doprava zadarmo

Odoslanie do 48 hodín

Vrátenie tovaru do 14 dní

Tovar skladom

Caffeine + NALT je kombináciou dvoch účinných látok, kofeínu a aminokyseliny N-acetyl L-Tyrozín. Kofeín je pravdepodobne najbežnejšie užívaným nootropikom na svete, bežne sa ale užíva s ďalšími látkami, ako napr. s Beta-karbolinmi v káve (spolu s kofeínom výrazne zvyšujú hladiny dopamínu), s L-Theaninom v zelenom čaji a inými. N-Acetyl-L-Tyrozín je jedným z najlepších prekurzorov syntézy dopamínu a preto má spolu s kofeínom veľmi podobný účinok ako šálka kávy. Caffeine + NALT je výbornou náhradou kávy pre tých, ktorí chcú dosiahnuť káve podobný účinok, ale práve nestíhajú alebo neobľubujú vedľajšie účinky ako nervozita alebo triaška rúk.

Viac informácií

Funkcionalita:
Kofeín je stimulant, ktorý sa a nachádza v káve, zelenom či čiernom čaji a bežne sa používa na zvýšenie pozornosti a zlepšenie sústredenia. Kapsule obsahujúce kofeín ľudia užívajú na zvýšenie energie a pozornosti, keď sa cítia unavení alebo potrebujú zostať bdelí počas dlhšieho obdobia. Kofeín po vstrebaní do krvi prechádza do mozgu, kde ovplyvňuje produkciu a uvoľňovanie neurotransmiterov, ako sú dopamín a norepinefrín, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových impulzov medzi mozgovými bunkami a ovplyvňujú náladu a výkonnosť.

N-Acetyl-L-Tyrozín (NALT) je upravená forma aminokyseliny tyrozín, ktorá sa podieľa na produkcii neurotransmiterov v mozgu. Často sa používa ako doplnok na zlepšenie mentálneho výkonu, najmä v situáciách, ktoré vyžadujú sústredenie, ako napríklad počas obdobia skúšok alebo obdobia nedostatku spánku. Niektoré výskumy naznačujú, že NALT môže byť účinný tiež pri zlepšení kognitívnych funkcie a znižovaní stresu. NALT funguje tak, že zvyšuje hladiny neurotransmiterov v mozgu, ako napríklad dopamín a norepinefrín, ktoré sú zapojené do regulácie nálady a kognitívnych funkcií.

Zameranie: Využitie nachádza najmä u študentov a zamestnancov s potrebou sústredenia, energie a bdelosti po dlhší čas. 

Dávkovanie:
 1 kapsula 1 x denne, vhodné ako náhrada rannej kávy, prípadne aj v iný čas dňa, keď sa cítite unavený a potrebujete “nakopnúť”.

Kombinácie: Veľmi obľúbená je kombinácia kofeínu a L-Theanínu, ktorú si v prípade našich produktov môžete vyskúšať aj s doplneným N-Acetyl-L-Tyrozínom. Tieto tri látky majú výrazný synergický efekt, je teda efektívnejšie užívať ich spolu. L-Theanín pomáha zmierňovať negatívne účinky kofeínu a umocňovať tie kladné, zlepšuje koncentráciu či podporuje pamäť.

Balenie: 60 kapsúl (1 kapsula = 230 mg NALT + 200 mg kofeínu), pri dodržaní odporúčaného dávkovania balenie vydrží približne 60 dní.

Bezpečnosť: Kombinácia kofeínu a N-acetyl L-Tyrozínu je pri dodržaní odporúčaného dávkovania považovaná za bezpečnú. v prípade vyšších dávok kofeínu (viac ako 400 mg denne) môže mať vedľajšie účinky, ako sú trasenie, podráždenosť a nespavosť. 


Informácie pre alergikov: Všetky naše produkty sú vegánske, bez obsahu lepku a laktózy.

Upozornenie: Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.