facebook_img Balík Energia

+

BALÍK ENERGIA

-

1

+

47.80 €

39.90 €

Recenzie

(recenzie: 0)

Pri nákupe nad 50 € doprava zadarmo

Odoslanie do 48 hodín

Vrátenie tovaru do 14 dní

Tovar skladom

Balík energia obsahuje kombináciu až troch nootropík, najrozšírenejšieho nootropika na svete, Kofeínu, ktorý dopĺňa N-Acetyl-L-Tyrozín a L-Theanine. Už samotný L-Theanine je výborným základným nootropikom, v kombinácií s kofeínom a NALT ale preukazuje synergický efekt, pomáha zmierňovať negatívne účinky kofeínu a umocňovať tie kladné. Táto kombinácia prináša zlepšenie sústredenia, energie a pamäte, zostrenie vnímania a zároveň redukciu stresu.

Viac informácií

Kofeín je stimulant, ktorý sa a nachádza v káve, zelenom či čiernom čaji a bežne sa používa na zvýšenie pozornosti a zlepšenie sústredenia. Kapsule obsahujúce kofeín ľudia užívajú na zvýšenie energie a pozornosti, keď sa cítia unavení alebo potrebujú zostať bdelí počas dlhšieho obdobia. Kofeín po vstrebaní do krvi prechádza do mozgu, kde ovplyvňuje produkciu a uvoľňovanie neurotransmiterov, ako sú dopamín a norepinefrín, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových impulzov medzi mozgovými bunkami a ovplyvňujú náladu a výkonnosť.

N-Acetyl-L-Tyrozín (NALT) je upravená forma aminokyseliny tyrozín, ktorá sa podieľa na produkcii neurotransmiterov v mozgu. Často sa používa ako doplnok na zlepšenie mentálneho výkonu, najmä v situáciách, ktoré vyžadujú sústredenie, ako napríklad počas obdobia skúšok alebo obdobia nedostatku spánku. Niektoré výskumy naznačujú, že NALT môže byť účinný tiež pri zlepšení kognitívnych funkcie a znižovaní stresu. NALT funguje tak, že zvyšuje hladiny neurotransmiterov v mozgu, ako napríklad dopamín a norepinefrín, ktoré sú zapojené do regulácie nálady a kognitívnych funkcií.

L-Theanine je aminokyselina získavaná z čajovej rastliny Camelliasinensis. Považuje sa za jednu z hlavných účinných látok nachádzajúcich sa v zelenom čaji. Pôsobí relaxačne bez sedatívnych účinkov pričom sa ideálne kombinuje so stimulantmi ako napr. kofeín. Pomáha pri znižovaní stresu, úzkosti a zlepšuje sústredenie, ale aj spánok.

Dávkovanie:
 
1 kapsula L-Theaninu a 1 kapsula Caff+NALT 1 x denne keď potrebujete doplniť energiu

Balenie: 
Caff+NALT - 60 kapsúl (1 kapsula = 230 mg NALT + 200 mg kofeínu)
L-Theanine - 90 kapsúl (1 kapsula = 200 mg)
Pri dodržaní odporúčaného dávkovania balenie vydrží približne 60 dní.

Bezpečnosť: Kombinácia kofeínu a N-acetyl L-Tyrozínu je pri dodržaní odporúčaného dávkovania považovaná za bezpečnú. V prípade vyšších dávok kofeínu (viac ako 400 mg denne) môže mať vedľajšie účinky, ako sú trasenie, podráždenosť a nespavosť. L-Theanine je rastlinný doplnok, ktorý je nenávykový a pre užívateľa úplne bezpečný, nakoľko podľa štúdií ani výrazne zvýšené dávky nespôsobujú toxicitu a nie sú karcinogénne. 

Informácie pre alergikov: Všetky naše produkty sú vegánske, bez obsahu lepku a laktózy.

Viac o jednotlivých produktoch sa môžete dočítať na našej stránke, na produktových stránkach alebo v obšírnejších článkoch zameraných na tieto produkty.

Upozornenie: Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.