facebook_img L-Theanine

+

L-THEANINE

-

1

+

20.90 €

17.90 €

Recenzie

(recenzie: 0)

L-Theanine je aminokyselina získavaná z čajovej rastliny Camelliasinensis. Považuje sa za jednu z hlavných účinných látok nachádzajúcich sa v zelenom čaji. Pôsobí relaxačne bez sedatívnych účinkov pričom sa ideálne kombinuje so stimulantmi ako napr. kofeín. Pomáha pri znižovaní stresu, úzkosti a zlepšuje sústredenie, ale aj spánok.

Viac informácií

Zameranie: Využitie nachádza najmä u pracujúcich ľudí a študentov s vyššou úrovňou podstupovaného stresu a potrebou energie a sústredenia pri každodenných činnostiach. 

Funkcionalita: Umocňuje GABA (gamma-aminobutyrická kyselina) a tiež podporuje uvoľňovanie niekoľkých neurotransmiterov, ktoré majú širokú škálu pozitívnych účinkov na kognitívne procesy, motiváciu, náladu a spánok. Zvyšuje mozgové alfa vlny, čo vedie k zvýšeniu mentálnej ostražitosti, sústredenia a kreativity. 

Dávkovanie: Od 200 mg (začiatočníci) až po 400 mg (pokročilí). K nástupu účinkov dochádza po približne 30 až 60 minútach pričom celkové trvanie je až 5 hodín.

Kombinácie: Pre lepší účinok sa zvykne kombinovať s kofeínom. Kofeín účinkuje ako stimulant a zdroj energie a L-Theanine zlepšuje sústredenie a zlepšuje náladu. 

Balenie: 90 kapsúl (1 kapsula = 200mg), pri dodržaní odporúčaného dávkovania balenie vydrží na 45 až 90 dní

Bezpečnosť: Mentalboost L-Theanine je rastlinný doplnok, ktorý je nenávykový a pre užívateľa úplne bezpečný, nakoľko podľa štúdií ani výrazne zvýšené dávky nespôsobujú toxicitu a nie sú karcinogénne. Okrem samotného L-Theaninu, produkt obsahujú dve ďalšie zložky - rastlinnú celulózu, z ktorej je vyrobená samotná kapsula a Oxid kremičitý (protihrudkujúca látka). Všetky naše produkty prechádzajú vnútropodnikovým testovaním zameraným na overenie čistoty produktu, obsah nežiaducich látok, ťažkých kovov a pod.

Informácie pre alergikov: Všetky naše produkty sú vegánske, bez obsahu lepku a laktózy.

Upozornenie: Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Viac o L-Theanine sa dočítate v našom článku.