facebook_img Alpha GPC

+

ALPHA GPC

Čakáme na dodanie tovaru

Pre veľký záujem sme minuli skladové zásoby. V prípade záujmu nám zanechajte mailovú adresu a po naskladnení Vás budeme kontaktovať.

Recenzie

(recenzie: 0)

Pri nákupe nad 50 € doprava zadarmo

Odoslanie do 48 hodín

Vrátenie tovaru do 14 dní

Tovar skladom

Alpha GPC je cholinergná zlúčenina, ktorá sa užíva kvôli svojej schopnosti podporovať kognitívne funkcie a športovú výkonnosť. Je najúčinnejším známym zdrojom cholínu (medzi bežne dostupné zdroje cholínu patria ryby, vajcia a mäso) pričom tiež zvyšuje hladinu acetylcholínu v mozgu.

Viac informácií

Zameranie: Využitie nachádza u osôb so zhoršenými kognitívnymi schopnosťami (zabúdanie a pod.), športovcov a u jednotlivcov, ktorí potrebujú zvýšiť hladinu cholínu (napr. v kombinácií s inými nootropikami). 

Dávkovanie: Štandardné dávkovanie je 600 až 1200 mg Alpha GPC 50 %. Bežná dávka, s ktorou sa odporúča začať je 600 mg 1x denne. Vyššia, 1200 mg dávka (podaná 45 minút pred výkonom) preukázateľne zvyšuje produkciu rastového hormónu a je teda vhodná najmä pre atlétov. Odporúča sa užívať s jedlom obsahujúcim mastné kyseliny z dôvodu lepšej absorpcie (nie je to ale nevyhnutné). K nástupu účinkov dochádza po 45 až 60 minútach, účinky vrcholia po 1 až 3 hodinách a celkové trvanie účinkov je 4 až 8 hodín. Odporúčame dávkovať priloženou odmerkou, alebo pre presnejšie dávkovanie použiť mikrováhu.

Kombinácia: Alpha GPC a Noopept – Obľúbená kombinácia týchto látok prináša zlepšenie v oblasti kognitívneho výkonu, sústredenia, schopnosti učiť sa a pamäte. 

Funkcionalita: Podľa štúdií je Alpha GPC schopné zvýšiť koncentráciu GABA, dopamínu a serotonínu v mozgu (neurotransmitery zohrávajúce úlohu pri prenose nervových signálov, motorických funkciách mozgu, spracovávaní informácií alebo motivácií). Taktiež zvyšuje hladinu cholínu a acetylcholínu. Acetylcholín má nezastupiteľné miesto v činnosti nervového systému a svalov a cholín zlepšuje pamäťové funkcie, podporuje schopnosť sústredenia a koncentrácie, prispieva k lepšiemu spánku, obmedzuje podráždenosť, náladovosť a zlepšuje odolnosť voči stresu. 

Balenie: Prášok 30 g; pri dodržaní odporúčaného dávkovania balenie vydrží približne 25 až 70 dní. Alpha GPC je hygroskopická zlúčenina, čo znamená, že nasáva vlhkosť z okolitého vzduchu a pri nesprávnom skladovaní ju fyzicky mení z prášku na látku podobnú gélu. Aj keď tento "hygroskopický efekt" nemusí nutne znamenať degradáciu produktu, je to znak nesprávneho skladovania. Uskladnenie Alpha GPC vo vzduchotesných nádobách pomôže tomuto efektu zabrániť. Aj napriek tomu, že podnikáme kroky, aby sme zabezpečili, že sa to nestane vášmu produktu (dôkladne uzavreté balenie a pridaná látka manitol na zmiernenie hygroskopického efektu), ak vám Alpha GPC príde s hrudkami, pred použitím ich jednoducho rozdeľte.

Bezpečnosť: Mentalboost Alpha GPC 50 % je získavaný z prírodného zdroja (nie synteticky) a je vo všeobecnosti považovaný za bezpečný. Podľa 26-týždňového výskumu je dávka Alpha GPC 100 %, pri ktorej sa neobjavili žiadne nepriaznivé účinky (No Observed Adverse Effect Level (NOAEL)) až 150 mg/kg telesnej hmotnosti. Okrem samotnej zlúčeniny Alpha GPC, produkt obsahuje dve ďalšie zložky - manitol (bežné umelé sladidlo) použitý na zmiernenie hygroskopických vlastností Alpha GPC (absorbcia vody zo vzduchu) a Oxid kremičitý (protihrudkujúca látka). Všetky naše produkty prechádzajú vnútropodnikovým testovaním zameraným na overenie čistoty produktu, obsah nežiaducich látok, ťažkých kovov a pod.

Informácie pre alergikov: Všetky naše produkty sú vegánske, bez obsahu lepku a laktózy.

Upozornenie: Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Viac o Alpha GPC sa dočítate v našom článku.